НОВИ КАМИОН ЗА ПРИКУПЉАЊЕ ЧВРСТОГ ОТПАДА У ЛОПАРАМА

На основу Локалног плана управљања отпадом за период 2011-2016 који је израдила Општина Лопаре, а на који је сагласност дало и Министарства за урбанизам, стамбено-комуналне дјелатности, грађевинарство и екологију и који је усвојила Скупштина Општине Лопаре, аплициран је пројекат Шведској организацији SIDA Grontmij за набавку специјалног возила – камиона за сакупљање и одвоз отпада. Сврха пројекта је повећање покривености одвоза отпада на територији општине Лопаре, повећање прикупљених количина који се одвози на регионалну депонију “Еко-деп” у Бијељину и унапређењу заштите животне средине. Након спроведених активности набављен је камион за сакупљање отпада марке Iveco носивости 3,5 т и запремине 8 м3. Цијена наведеног возила са надоградњом износи cca 140.000,00 КМ без ПДВ-а. Тренутна покривеност домаћинстава на подручју општине Лопаре услугама одвоза отпада тј. склопљених уговора са физичким лицима је 1.467 а док са правним лицима 155 уговора. Набавком наведеног возила, услуга сакупљања отпада ће се проширити и на оне МЗ које до сада нису биле покривене сервисом кућног отпада.