Одржан VI ликовни сабор на Мајевици

У организацији „Атељеа 313“ професора Миладина Лукића, а под покровитељством Општине Лопаре, у горњем Прибоју код Лопара одржан је VI-Ликовни сабор на Мајевици.     На ликовном сабору су учествовали:      1.    Милутин Дедић 2.    Зоран Јовановић-Добротин 3.    Јелена Милошевић – Јовановић 4.    Слободан Кнежевић – Аби 5.    Гига Ђурагић – Диле 6.    Драгана Бојић 7.    Снежана Лазаревић – Бекрић 8.    Раде Ристић 9.    Мирослав Зовко 10.    Сања Зовко 11.    Биљана Врбић – Мачак 12.    Весна Тодоровић и  13.    Миладин Лукић који је уједно и домаћин ове манифестације  Сви учесници ликовног сабора су узели активно учешће у сабору и урадили су значајан број умјетничких дјела. Ликовни сабор је посјетио велики број грађана општине Лопаре и других општина.  У току Ликовног сабора а у сусрет 1700-тој годишњици Миланског едикта господин Милутин Дедић је одржао два предавања, једно на тему „Јерменија прва хришћанска земља“ у дому културе у Лопарама, а друго посвећено обиљежавању 1700-тр године Миланског едикта у „Атељеу 313“. У суботу 22.06.2013 године одржана је  ликовна изложба  свих умјетничких дјела које су умјетници створили у току сабора.  Том изложбом је уједно и успјешно завршен VI- Ликовни сабор на Мајевици.