ОМЛАДИНСК БАНКА ЛОПАРЕ – Одобрено 9 нових пројеката

Данас је у просторијама Центра за културу и информисање Лoпаре одржана церемонија уручивања чекова и потписивања уговора са представницима чланова 9 неформалних група чији су пројекти одобрени од стране Омладинске банке Лопаре.

У оквиру програма Омладинска банка Лопаре, коју партнерски подржавају Општина Лопаре и Фондација Мозаик, на конкурсу за пројекте младих који је био отворен од 15. Марта до 15. Априла 2013.године пријављено је 11 пројеката неформалних група младих. Након извршеног процеса селекције од стране чланова одбора Омладинске банке Лопаре одобрено је 9 пројеката неформалних група младих укупне вриједности 32.812 КМ, од којих ће износ од 17.773 КМ бити обезбијеђен као допринос неформалних група из локалне заједнице, а са износом од 15.039 КМ ће бити подржани пројекти из Фонда Омладинске банке Лопаре.

Фонд Омладинске банке у 2012. години су заједнички обезбједили Општина Лопаре, Министарство породице омладине и спорта РС и фондација Мозаик од донатора USAID – a.