Савјетовање за пољопривредне произвођаче општине Лопаре

У петак 29.03.2013. године са почетком у 11h, у сали СО Лопаре у организацији Одјељења за привреду и друштвене дјелатности, одржано је централно предавање за пољопривреднике општине Лопаре. Предавачи су били  из Савјетодавне службе Министарства пољопривреде РС, те Јединице за кординацију пољопривредних пројеката- (ИФАД).

Једна од тема предавања се односила на мрежу рачуноводствених података на фармама. Предавач је била Недељка Роквић дипл.економиста из Бања Луке задужена у сектору Јединице за координацију пољопривредних пројеката (ИНФАДА). Презентацију сушара за сушење шљиве, дораду након сушења, складиштење и паковање за пласман – тржиште, одржао је Миливоје Трифуновић, дипл.машински инг. и власник фирме „PROCCESING“ из Чачка. О Правилнику за подстицаје руралног развоја пољопривреде и села у 2013. години, те  права пољопривредника на исте од стране државе, говорила је дипл. инж. пољопривреде Радмила Нешковић. Др Драган Зарић из Пољопривредно- савјетодавне службе регионалне канцеларије у Бијељини, одржао је завршно предавање са темом Агротехника соје и увођење нових сората.