Мајевичко посијело 2013

ОО СПКД „Просвјета“ Лопаре, у сарадњи са Мјесним заједницама и Центром за културу и информисање Лопаре, а под покровитељством општине Лопаре, по 9. пут организовала је традиционалну манифестацију „Мајевичко посијело“.

У суботу, 2. марта, у препуној сали Центра за културу и информисање у Лопарама, одржано је завршно вече манифестације „Мајевичко посијело 2013“.

У програму су учествовали: најуспјешнији извођачи традиционалних мајевичких пјесама, свирачи на народним инструментима, фолклорни ансамбли Друштва, најмлађи чланови Просвјете и специјални гост вечери гуслар из
КУД „Илићка“ Брчко, који је својим наступом одушевио присутне посјетиоце.

Чланице Секције за очување народне традиције су уприличиле изложбу ручних радова из богате понуде мајевичке ручне радиности.

Својим присуством манифестацију су увеличали:представници СПЦ, замјеница Министра за људска права и избјеглице БиХ, Радмила Митровић и званичници општине Лопаре.