Имплементација Пројекта „Млади граде будућност“

У просторијама општина Лопаре одржан је састанак Директора пројекта „Млади граде будићност у Брчко дистрикту БиХ“ Едина Мујачића и Начелника Др Раде Савића.
С обзиром на план проширења активности на сусједне Општине, а између осталих и на Општину Лопаре, Пројекат има за циљ побољшање економског положаја младих, повећање запослености и веће укључивање младих људи у пројекте унапређења своје локалне заједнице.
Пројекат „Млади граде будућност у Брчко дистирку БиХ“ се имплементира на подручју општине Брчко дистрикта и околних општина у раздобљу од априла 2011. До децембра 2013. Године. Носилац пројекта је америчка организација Youth Build International, а локални партнери су PRONI Центар за омладински развој и Центар за одрживи развој.